+38 (067) 320-80-53

Херсонська область

Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня

Адреса:

вул. Українська, 81
м. Херсон
Херсонська обл.
73000

Телефон:

(0552) 22-51-90

Факс:

(0552) 51-83-19

Керівник:

Лятецька Людмила Володимирівна
(головний лікар)

Електронна адреса: dob@bdp.ks.ua
Сайт:

bdp.ks.ua

Лікувально-діагностична база:

Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня на 540 ліжок – провідний заклад охорони здоров’я дитячого населення регіону, методичний та консультативний центр надання невідкладної допомоги. У лікарні сконцентровано усі види надання спеціалізованої допомоги дітям обласного центру та сільських районів, цілодобово надається ургентна спеціалізована допомога. До складу лікарні входять: 17 стаціонарних відділень, 2 відділення анестезіології та інтенсивної терапії з виїзною неонатальною бригадою, цілодобовий травматологічний пункт, параклінічні і допоміжні служби, консультативно-діагностичний центр потужністю 150 відвідувань за зміну.

Спеціалізована неврологічна допомога дітям надається у двох відділеннях.
Відділення для дітей з ураженням ЦНС та порушенням психіки розраховане на 40 ліжок.

У лікуванні дітей з захворюваннями нервової системи застосовуються сучасні нейропротектори, антиконвульсанти, фізіотерапевтичні методи тощо. Діагностична база включає:

  • проведення ЕХОЕГ, РеоЕГ, ЕЕГ, у тому числі відеоЕЕГмоніторинг, нейросонографію;
  • генетичні – уринолізіс, тонкошарову хроматографію крові і сечі та амінокислот і вуглеводів, каріотипування;
  • імунологічні дослідження крові та сечі на TORCH-комплекс.

Проводяться також МРТ, АКТ головного мозку та УЗД судин головного мозку (на базі відділення променевої діагностики обласної клінічної лікарні).

Впроваджено діагностичні та реабілітаційні методики для дітей раннього віку, які страждають на органічні ураження ЦНС та ДЦП, а саме:

  • Мюнхенська функціональна методика діагностики психомовного розвитку у дітей раннього віку;
  • нейрокінезеологічна діагностика рухових порушень у дітей раннього віку за Войтом;
  • виконання окремих елементів методик Бобата та Козявкіна, методика Монтессорі.

Лікування – безкоштовне

 

Херсонський обласний центр ранньої соціальної та трудової реабілітації для дітей-інвалідів

Адреса:

вул. Степана Разіна, 4
м. Херсон
Херсонська обл.
73013

Телефон:

(0552) 26-43-27

Директор:

Нікішина Л.Т.

Лікувально-реабілітаційна база:

Центр надає такий комплекс корекційно-реабілітаційних послуг: медична реабілітація, яка включає ЛФК, масаж, басейн, сауну, фітотерапію, джакузі, параподіум, гравістати, тренажери, діє фізіотерапевтичний кабінет.

Педагогічно-виховний процес будується на основі багатокомпонентного, колекційного, варіативного змісту спеціальної освіти, при застосуванні інноваційних, нетрадиційних технологій. Використовуються методики вітчизняних та зарубіжних фахівців, авторські методики фахівців центру, затверджені інститутом дефектології АПН.

Центр працює за ліцензією на надання послуг у сфері початкової загальної освіти та навчання за соціально-реабілітаційним напрямом. Надаються освітні послуги на рівні допоміжної школи та інтенсивної педкорекції.

Психологічна корекція – психологічне діагностування дітей та корекція відхилень у їх психічному розвитку. На заняттях з психогімнастики, казкотерапії, пісочної терапії психолог навчає дітей виражати емоції, спілкуватися з однолітками, а в релаксаційній кімнаті контролювати їх, вміти ними керувати.

Музично-естетичне виховання є невід’ємною частиною корекційно-виховного процесу. Розвиток рухової активності, мовленнєвого розвитку, емоційно-вольової сфери продовжуються на музичних заняттях.

Трудове навчання та соціально-побутова орієнтація зосереджують увагу на виконанні завдання, на результаті праці. Навчання та виховання дітей проводяться за програмами: робота в природі, швейна справа, кулінарія.

Проводиться робота з батьками дітей, що відвідують центр. Вона здійснюється через консультативну допомогу, сімейні плани, батьківські вітальні, групу матері та дитини, психологічні тренінги батьків. Для батьків дітей із тяжкими формами ДЦП надаються патронажні послуги в домашніх умовах.

Центр працює з 7:00 до 18:00, розрахований на 70 реабілітаційних місць.