+38 (067) 320-80-53

Рівненська область

Рівненський обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи

Адреса:

вул. Київська, 60-а
м. Рівне
Рівненська обл.
61055

Телефон:

(0362) 28-75-81

Факс:

(0362) 28-75-81

Електронна адреса:

glibovi4@ukr.west.net
gn31951@ukr.net

Керівник:

Глибович Наталія Федорівна
(директор)

Лікувально-діагностична база:

У Центрі надають допомогу дітям віком від з 1 місяця до 18 років з органічним ураженням нервової системи (ДЦП, органічні пре- і перинатальні ураження), руховими порушеннями, затримками статокінетичного і психомовного розвитку, наслідками перенесених менінгітів, енцефалітів, мієлітів, поліомієліту та поліомієлітоподібних захворювань тощо.

Реалізується концепція «Тандем» яка полягає у функціонально-систематичному підході до реабілітаційного відновлення функцій і систем з урахуванням індивідуальних особливостей рівня розвитку, або ураження нервової системи у дитини. Етапи реабілітації інтегруються між фахівцями залежно від індивідуальної реабілітаційної програми. Головне в партнерстві – «дитина – сім’я – фахівець». Започаткована модель використовується у визначенні щорічної індивідуальної реабілітаційної програми, де визначені чотири основні функціональні системи, які підлягають корекції:

  • Функціональна система моторики (від первинного рефлекторного рухового акту до усвідомлення довільної дії);
  • Функціональна система сенсорики (від чутливості і елементарних відчуттів до сприйняття та соціальної перцепції);
  • Функціональна система пізнавальної сфери і мови (від пізнання сфери предметного світу і елементарних мовних сигналів до формування пізнавальної діяльності та мови);
  • Функціональна система емоційно-комунікативної сфери і особистості (від елементарних емоційно-комунікативних реакцій до формування мотиваційної сфери і способів адаптації особистості дитини у соціальному середовищі).

Також спеціалісти Центру проводять комплексну реабілітацію: ЛФК з елементами методу Бобат-терапії, логокорекцію, дефектологію з елементами Монтессорі-терапії, психокорекцію з елементами Петьо, фізіотерапію, рефлексотерапію, ортопедичну корекцію, неврологію з Войта-діагностикою.

Центр працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00. Курс реабілітації триває 4 тижні, циклічність – 2-4 рази на рік, протягом яких фахівці працюють з дітьми та їх батьками. Одночасно у Центрі можуть перебувати 36 дітей.

 

Рівненська міська громадська організація «Кристал»

Адреса:

вул. Гур’єва, буд. 4, кв. 3
м. Рівне
Рівненська обл.

Телефон:

(0362) 26-40-71, 25-52-63

Керівник:

Колоскова Ольга Костянтинівна
(голова організації)

Електронна адреса:

rmgo_kristal@bk.ru

Лікувально-діагностична база:

Організація проводить навчання дітей від народження до 16 років з комплексними порушеннями психофізичного розвитку, хронічними соматичними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом, порушеннями опорно-рухового апарату, а також їх батьків навичкам саморегуляції та корекції психоемоційного і фізичного стану з використанням комплексу психогімнастичних вправ, методів логотерапії, арт-терапії, музикотерапії, ігрових методів виховання.

 

Рівненський Центр медико-соціальної допомоги дітям-інвалідам районного ЦССМ

Адреса:

вул. Народна, 12
м. Млинів
Рівненська обл.
35100 

Телефон:

(03659) 6-43-37

Керівник:

Хвас Лариса Іллівна

 

Рівненська обласна дитяча лікарня

Адреса:

вул. Київська, 60
м. Рівне
Рівненська обл.
26027

Телефон:

(0362) 28-55-28

Керівник:

Грицило Світлана Віталіївна
(обласний невролог)

 

Костопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

Адреса:

пров. Пушкіна, 3
м. Костопіль
Рівненська обл.
35000

Телефон:

(03657) 2-17-83, 2-29-89

Керівник:

Бабич Євгенія Юхимівна
(директор)

Опис закладу:

У школі-інтернаті навчаються 116 дітей, з них 6 дітей-сиріт. Нозологія – ДЦП, порушення опорно-рухового апарату, легка розумова відсталість.