+38 (067) 320-80-53

Одеська область

Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє»

Адреса:

вул. Пушкінська, 51
м. Одеса
Одеська обл.
65011

Телефон: (048) 724-05-48
Факс: (048) 724-25-05
Керівник:

Борис Давидович Литвак
(Президент фонду)

Електронна адреса: 202@rc.odessa.ua
Сайт:

www.rc.odessa.ua

Лікувально-діагностична база:

Використовуються усі класичні методи реабілітації – масаж, гідромасаж, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, рефлексотерапія, іпотерапія, мануальна терапія, коректувальні заняття з логопедом, дефектологом та психологом. Для корекції рухових порушень використовуються лікувальні костюми «Аделі» (костюми динамічної пропріоцептивної корекції), виготовлені на основі космічних технологій, та рефлекторно-навантажувальні комбінезони «Гравітон». Арт-терапія – виявлення, розвиток та виведення творчих здібностей на професійний рівень. Комп’ютерний центр – психолого-педагогічна допомога, корекційно-ігрова спрямованість на подолання відхилень у фізичному розвитку, пізнавальної і мовної діяльності, програма навчання залежно від можливостей дітей – від курсів елементарних користувальницьких навичок до просунутих курсів навчання програмуванню, робота з комп’ютерною графікою, веб-дизайн.

Заклад приймає на реабілітацію дітей від 0 до 15 років. Тривалість курсу – 3-5 тижнів, залежно від віку дитини та важкості захворювання, періодичність – кожні 3-4 місяці.

 

Дитячий спеціалізований клінічний санаторій «Хаджибей», Український центр санаторно-курортної реабілітації дітей з органічним ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки

Адреса:

вул. Вернидуба, 1
с. Усатове
Біляївський р-н
Одеська обл.
67663

Телефон:

(0482) 30-84-40

Факс: (0482) 30-85-60
Керівник:

Прусс Станіслав Валентинович
(головний лікар)

Сайт:

www.hadjibey.com.ua

Лікувально-діагностична база:

Основним принципом, за яким побудований курс санаторно-курортної реабілітації в дитячому спеціалізованому клінічному санаторії «Хаджибей», є принцип комплексного підходу. Комплекс реабілітації в санаторії складається з медичної реабілітації, психолого-педагогічної реабілітації, логопедичної корекції та соціальної адаптації.

Реабілітаційні заходи починаються після обстеження дитини – клінічного, санаторного, нейрофізіологічного (ЕЕГ, допплерографія судин головного мозку, ЕХО-ЕГ), УЗ-діагностики, ЕКГ, психологічного тестування тощо.

Базова модель комплексу медичної реабілітації – це грязьові аплікації, водні процедури (лікарські ванни, душ-масаж, гідрокінезотерапія), ортопедична корекція, консервативна, у тому числі етапне та оперативне гіпсування, апаратне електролікування, блок біомеханічної корекції хребта та кінезотерапія. Цей блок включає мануальну терапію, лікувальну гімнастику, використання апаратів та пристроїв для розслаблення м’язів кінцівок, тренування моторики ніг та рук, вдосконалення координації.

При складанні індивідуальних планів санаторної реабілітації з урахуванням стану кожного хворого лікар застосовує такі методи посилення впливу основних факторів, як гаряче вовняне укутування та медикаментозні блокади перед розробкою рухів у суглобах, терапія контрастними температурами, заняття в кабінеті сенсорно-моторної корекції, рефлексотерапія тощо.

Комплекс психолого-педагогічної реабілітації передбачає системні заняття з психологом, логопедом, соціальним коректором по програмі відповідно рівню його психо-мовного розвитку. Заняття проводяться у присутності та за активною участю батьків.

Тривалість курсу санаторно-курортної реабілітації по путівці на дитину – 30 днів, по путівці матері та дитини – 24 дні. Показані повторні курси реабілітації щорічно через 6 місяців після попереднього курсу.

Лікування – безкоштовне 

 

Інститут реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку ім. Януша Корчака

Адреса:

вул. Гайдара, 3-а
м. Одеса
Одеська обл.
65074

Телефон:

(0482) 66-70-91

Факс: (0482) 66-70-90
Керівник:

Галіна Ірина Вікторівна
(голова правління інституту)

Електронна адреса: galinaiv@mail.ru
Лікувально-діагностична база:

Основу концепції реабілітаційного процесу в Інституті складають максимально ранній початок реабілітації, систематичність і безперервність реабілітаційного процесу, комплексність реабілітаційних заходів, де поєднуються спеціальне навчання, психологічна підтримка та медична допомога (з мінімумом медикаментозних препаратів, виключно необхідних).

Як базова модель у відділенні ранньої реабілітації застосовується модифікована та адаптована працівниками Центру Партейдж-система (Partage system). Застосовуються також системи реабілітації, наведені у посібнику «Медико-соціальна реабілітація дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи» під редакцією В. Мартинюка та С. Зінченко, системи Бобат і Войта для дітей з розладами руху, система Монтессорі для спеціального навчання.

Працюють відділення ЛФК, масажу, логопедичне, апаратної фізіотерапії, музикотерапії, лікувального плавання, іпотерапії тощо. Всі діти проходять регулярне обстеження дитячого невролога, ортопеда, за необхідністю – електроенцефалографічне, нейросонографічне, інші лабораторні чи інструментальні обстеження. Дотримується ортопедичний режим.

У відділенні ранньої реабілітації заходи тривають від 3 до 6 місяців, цей строк може бути продовжено у разі необхідності. У дитячих садках Інституту діти знаходяться 2,5-3 роки до 7-8 років. Потім переважна більшість дітей залишаються у закладі, відвідують групи спеціалізованого навчання. З 18-20 років переходять у групу трудового навчання (2 роки) і далі у спеціалізовані майстерні.

Установа працює з 8:00 до 17:00 5 раз на тиждень. Одночасно в Інституті можуть перебувати до 180 дітей.

Лікування – безкоштовне