+38 (067) 320-80-53

Луганська область

Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» Луганської обласної ради

Адреса:

вул. Нахімова, 25-а
м. Луганськ
Луганська обл.
91048

Телефон:

(0642) 61-19-35

Факс: (0642) 61-19-04
Керівник:

Ващенко Наталія Володимирівна (директор)

Лікувально-діагностична база:

Центр є спеціалізованою реабілітаційною установою для дітей з порушенням психічного розвитку, центральної нервової системи, опорно-рухового апарату.

До центру приймаються діти-інваліди та діти «групи ризику» від 0 до 16 років з діагнозами: дитячий церебральний параліч, наслідки поліомієліту, травм, уроджені та придбані деформації верхніх та нижніх кінцівок, хондродістрофія, міопатія, олігофренія в ступені дебільності та імбецильності, затримка психічного розвитку, хвороба Дауна, фенілкетонурія.

Основні напрямки роботи: арттерапія, сказкотерапія, музикотерапія, сенсорна корекція, підготовка дітей до школи, логопедична корекція, психологічна корекція, масаж, кінезотерапія, механотерапія, бальнеотерапія, біорезонансна система комплексної діагностики та лікування, ЕЕГ.

Центр проводить:

1. Практичну роботу з дітьми-інвалідами та їх сім`ями:

  • діагностичне обстеження розвитку дитини (електро-, ехоенцефалографія, вегето-резонансна комп'ютерна діагностика, психологічне обстеження), оцінка основних рухових функцій;
  • фізична реабілітація (лікувальна фізкультура, масаж, бальнеотерапія, мобілізація суглобів, фізіотерапія, динамічний нагляд педіатра, невролога, травматолога);
  • соціально-педагогічна реабілітація (корекційні заняття з вчителями-реабілітологами, логопедами, психологами, музикальними терапевтами);
  • забезпечення батьків дітей-інвалідів сучасною інформацією про розвиток дитини через книги, відеоматеріали, навчальні семінари;
  • надання можливості зустрічі з іншими батьками для обміну інформацією, дружби та взаємопідтримки;
  • програма свят, різних культурних заходів як для дітей, так і для всієї родини.

2. Науково-методичну роботу:

  • розробка програм та методик реабілітації разом з вченими педагогічного і медичного університетів та їх практична апробація;
  • підготовка кваліфікованих фахівців.

3. Консультативно-методичну допомогу реабілітаційним центрам та відділенням міст та районів області.

Фахівцями Центру розроблена програма «Сенсорно-рухового відродження», яка передбачає активний курс фізичної реабілітації (21 день) з подальшим консультативним супроводженням та індивідуальну методику психолого-педагогічної корекції (мінімальний курс – 6 місяців).

Крім того, у Центрі працюють програми: «Іппотерапія», «Духовне відродження», «Вода – джерело життя» та інші.

Лікування безкоштовне        

 

Луганська обласна дитяча клінічна лікарня

Адреса:

вул. Радянська, 68
м. Луганськ
Луганська обл.
91016

Телефон:

(0642) 53-83-15

Керівник:

Померанцева Тетяна Іванівна
(обласний невролог)

 

Луганська міська громадська організація «Центр соціальної реабілітації інвалідів» 

Адреса:

кв. Степний 9/40
м. Луганськ
Луганська обл.
91015

Телефон:

(0642) 61-57-73, (067) 429-29-07

Керівник:

Голубкова Тетяна Дмитрівна
(голова організації)

Лікувально-діагностична база:

У Центрі проводиться робота із дітьми віком від 4 до 16 років із захворюваннями опорно-рухового апарату (травми хребта), ДЦП, затримкою психічного розвитку, аномаліями розвитку кінцівок, а також дітьми, які втратили нирки внаслідок онкозахворювань.

Основні види реабілітації – соціокультурна, освітня, соціально-правова, соціально-педагогічна, корекційна, психологічна та творча реабілітація.

В основу реабілітаційного процесу покладено методику «Навчання, спрямованого на людину», яку принесла в організацію професор Шелфілдського університету Джил Джемпер. Метою цієї методики є ретельне вивчення потреб та бажань дитини, прагнення розкрити її особистість, залучивши до тих занять, які найбільше їй притаманні, не акцентуючись на її фізичних чи психічних проблемах.

Також у роботі використовуються методики Марії Монтессорі, Дататека (шведська методика розумового розвитку дитини із застосуванням комп’ютерних технологій), інші напрямки реабілітації, які працюють у центрах ранньої реабілітації дітей-інвалідів.

Двічі на тиждень фахівці працюють із трьома віковими групами (дитячий психолог, корекційний педагог, вчитель-реабілітолог проводить рухові заняття). До кожного свята проводяться соціокультурні програми. Раз на місяць – батьківське зібрання. Раз на квартал – семінар або круглий стіл за участю соціальних педагогів шкіл, корекційних педагогів, інших спеціалістів, які працюють в напрямку реабілітації дітей-інвалідів з психофізичними захворюваннями та ДЦП. Раз на тиждень – консультації юриста та психолога для батьків.

Діти з ДЦП та іншими захворюваннями беруть участь у соціальних програмах разом із школярами (за спеціальної підготовки). Так, здійснюється соціальний патронат серед ровесників, якого діти-інваліди, внаслідок ізольованості, надзвичайно потребують.