+38 (067) 320-80-53

Нормоксична лікувальна компресія (баротерапія)

09.03.2016

Багато хвороб успішно лікують із застосуванням баротерапії (нормоксичної лікувальної компресії), насичуючи клітини киснем і відновлюючи тканинне дихання. У такий спосіб піднімають на ноги хворих, які перенесли інсульт, важкі черепно-мозкові травми, лікують гіпертонію. Але раптом для лікарів баротерапія виявилася «золотим ключиком», що відкрив двері у царство успішної реабілітації дітей, які страждають на дитячий церебральний параліч.

Щадячий режим баротерапії з подачею кисню під невеликим тиском дозволяє відновити роботу постраждалих клітин мозку, перервати ланцюжок патологічних змін у ЦНС, зупинивши так званий запальний синдром аутоалергічної природи, нормалізувати мікроциркуляцію крові у судинах мозку та інших органів. Після сеансу баротерапії, отримавши можливість «дихати», клітини мозку здобувають надзвичайну працездатність. Прискорюється інтелектуальний розвиток, зростають фізичні можливості дитини. Логопеди і педагоги, які займаються з хворими дітьми, після сеансів баротерапії відзначають значне поліпшення інтелектуальних і мовних можливостей, поліпшення пам’яті та швидкості асоціативного мислення, істотне поліпшення дрібної моторики рук.

При цьому зменшується спастичність постраждалих м’язів, вони стають пластичнішими, здатними розслаблюватися. Після 10-15 хвилин перебування в барокамері у дітей із ДЦП значно нормалізується патологічний м’язовий тонус, зменшуються гіперкінези, збільшується обсяг рухів у всіх суглобах. Заняття лікувальною фізкультурою, які проходять після за сеансу баротерапії, переносяться дітьми набагато легше і дають відчутне поліпшення рухових функцій. Отримані результати при цьому зберігаються протягом 4-12 місяців, до наступного курсу реабілітаційної терапії.

Необхідні ліки на тлі баротерапії краще засвоюються і набагато ефективніші, навіть у малих дозах і при меншій тривалості їх прийому.

Баротерапія виявилася потужним каталізатором відновлення нервових клітин і поліпшення психомоторного розвитку дітей, хворих на ДЦП, що не поступається за ефективністю стовбурним клітинам.